Szanowni Państwo

7 października od godziny 10:00 do 16:00 na Opolskim Rynku odbędzie się III Przystanek Kariera – impreza rekrutacyjna, której głównym celem będzie zainspirowanie osób wchodzących na rynek pracy do szukania zatrudnienia zgodnego z własnymi zainteresowaniami, talentami, predyspozycjami. Honorowy patronat nad nim objął Prezydent Miasta Opola, Pan Arkadiusz Wiśniewski.

Impreza odbędzie się w dużych namiotach panoramicznych. Nie będzie tradycyjnych stoisk targowych, tylko otwarta przestrzeń z wydzielonymi miejscami dla firm. Przy niewielkich stolikach, na kolorowych sofach, pracodawcy opowiedzą o specyfice pracy w swoich firmach.

Gościem specjalnym będzie Pan Aleksander Doba – polski kajakarz, Podróżnik Roku 2015 wg National Geographic, który jako pierwszy samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem – niezwykle barwna postać, wspaniały mówca motywacyjny.

przystan ulotka1

przystan ulotka2

W imprezie swój udział potwierdziło 15 dużych, opolskich firm, które swoimi ofertami pracy, stażów, praktyk chcą zainteresować młodych Opolan. Bardzo ważne jest, by dopisała frekwencja, by młodzi ludzie wiedzieli, kogo szukają opolskie firmy, jak sprostać ich wymaganiom, jakie są możliwości rozwoju, kariery w naszym mieście ale również – jak wysoko w dzisiejszych czasach musi być postawiona ta „rekrutacyjna poprzeczka”…

Bardzo proszę i zapraszam w imieniu organizatorów i swoim o liczny udział w tym ważnym wydarzeniu. W trzecim tygodniu września otrzymają Państwo szczegółowy program imprezy wraz z harmonogramem prezentacji tak, żeby mogli najdogodniej dla siebie zaplanować udział w III Przystanku Kariera.

Prosimy również o zaproszenie na Przystanek Kariera rodziców Państwa uczniów podczas pierwszych, wrześniowych wywiadówek. To rodzice często pomagają młodzieży w wyborze drogi zawodowej – na Przystanku będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie propozycje dla ich dzieci w najbliższym czasie szykuje opolski rynek pracy.

przystan plakat