W najbliższą sobotę, 16 grudnia 2017 roku, zespół „Wesołe Nutki” z Publicznego Przedszkola nr 59 wystąpi w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Występ będzie częścią koncertu galowego „W tonacji Śląska”.

dzieci spiewaja01

Zespół „Wesołe Nutki” tworzą dzieci pięcio i sześcioletnie, a do występów przygotowują je Kornelia Macioszek – nauczyciel i dyrektor Przedszkola Publicznego nr 59 i Andrzej Krawczyk – muzyk i akompaniator. Zespół został założony w 2009 r. w Publicznym Przedszkolu w Brzeziu przez Kornelię Macioszek. Sukcesy zespołu „Wesołe Nutki” są wynikiem systematycznej pracy nauczycieli, z uzdolnionymi wokalnie dziećmi, którzy przygotowują je do występów, a także zaangażowania rodziców i przyjaciół przedszkola. „Wesołe Nutki” prezentują swoje umiejętności m.in. podczas festynów środowiskowych, lokalnych uroczystości oraz biorą udział w licznych konkursach.

dzieci spiewaja02

Jednym z sukcesów zespołu był udział w Regionalnym Przeglądzie Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”, organizowanym każdego roku przez Związek Górnośląski oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Eliminacje do 24. edycji tego konkursu odbywały się w maju br. w dziewięciu placówkach kultury, współorganizujących przesłuchania, m.in. w Łubniańskim Ośrodku Kultury. Właśnie tam na scenie pojawił się zespół wokalny „Wesołe Nutki” z Przedszkola Publicznego nr 59 w Opolu i został zakwalifikowany do udziału w przeglądzie finałowym. Zespół uczestniczył w finale „Śląskiego Śpiewania”, który miał miejsce 9 czerwca 2017 r. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, jako jedyny zespół przedszkolny reprezentujący w konkursie województwo opolskie.

Zapraszamy do Filharmonii Opolskiej na występ „Wesołych Nutek”. Bilety na koncert galowy „W tonacji Śląska” do nabycia w kasie Filharmonii.