W dniu 30 stycznia br. Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, podczas uroczystego podsumowania udziału szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Opole, w XX edycji Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2018’, w obecności zaproszonych gości, złożył na ręce dyrektorów liceów i techników gratulacje w związku z uzyskanymi przez poszczególne szkoły sukcesami.

wreczenie ranking01

Przypomnijmy, że wśród grona najlepszych szkół w Polsce znalazły się m.in.: Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących uzyskało: 24 miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018, 37 miejsce w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2018, 15 miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich 2018, tytuł „Złotej Szkoły 2018”, 19 miejsce wśród 20 najlepszych liceów na XX-lecie Rankingu oraz I miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących Województwa Opolskiego oraz Publiczne Technikum nr 3 wchodzące w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Generała Stefana Roweckiego „Grota”, które uzyskało: 7 miejsce w Rankingu Techników 2018, 30 miejsce w Rankingu Maturalnym Techników 2018, tytuł „Złotej Szkoły 2018”, 115 miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich 2018 i I miejsce w Rankingu Techników Województwa Opolskiego.

wreczenie ranking01

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018, który obejmuje 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce, znalazło się również Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr II – 50 miejsce, szkoła otrzymała również tytuł „Złotej Szkoły 2018”, zajęła też 76 miejsce w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2018, 18 miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich 2018 oraz III miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących Województwa Opolskiego.

wreczenie ranking01

W Rankingu Techników 2018, który obejmuje 300 najlepszych techników w Polsce, znalazło się również Publiczne Technikum nr 5 wchodzące w skład Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki – 24 miejsce w Rankingu Techników 2018, 16 miejsce w Rankingu Maturalnym Techników 2018, szkoła otrzymała również tytuł „Złotej Szkoły 2018” oraz II miejsce w Rankingu Techników Województwa Opolskiego oraz Publiczne Technikum nr 1 wchodzące w skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego – 46 miejsce, szkoła otrzymała również tytuł „Złotej Szkoły 2018”, zajęła też 162 miejsce w Rankingu Maturalnym Techników 2018, 139 miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich 2018 oraz IV miejsce w Rankingu Techników Województwa Opolskiego.

wreczenie ranking01

Uzyskanie tak wysokich wyników w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników 2018’ prowadzonym przez czasopismo „Perspektywy” to prestiżowe wyróżnienie będące efektem wspólnego wysiłku uczniów, nauczycieli i rodziców. Zaangażowanie i poświęcenie włożone w pracę dydaktyczną, umiejętność zainteresowania uczniów różnymi dziedzinami wiedzy, jak również otwartość i chęć dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi, udowadniają, że opolscy nauczyciele są mistrzami w rozwoju talentów, pasji i zainteresowań młodzieży, zdolnymi również uchwycić wszelkie zmiany i potrzeby zachodzące we współczesnym świecie.

wreczenie ranking01

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzymy Państwu nieustającej energii i entuzjazmu do dalszej pracy, wielu osiągnięć edukacyjnych oraz wciąż nowych wyzwań.

Uroczystość zakończył występ artystyczny zespołu wokalnego Work in Progress, który tworzą uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu z Panem Damianem Kaźmierczakiem na czele.

wreczenie ranking01

wreczenie ranking01