Zuzanna Feliks, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu wygrała piątą edycję Olimpiady Logistycznej. W dniu 19 kwietnia br. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której tegoroczna triumfatorka otrzymała cenne nagrody i niezliczone wyrazy uznania. Na drodze do zwycięstwa pokonała ponad 7000 uczniów z całej Polski!

Piąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej była wyjątkowa, nie tylko ze względu na rekordową liczbę uczestników. Po raz pierwszy w historii olimpiady, zwycięstwo wywalczyła dziewczyna! Nagrodami za osiągnięcie najlepszego wyniku są m.in.: zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu czy praktyki w firmach logistycznych.

 

Tegoroczna zwyciężczyni próbowała swoich sił w zeszłorocznej edycji olimpiady i dotarła do etapu okręgowego. W tym roku, do pokonania było znacznie więcej uczniów, to jednak zmobilizowało Zuzannę, która nie tylko zakwalifikowała się do finału, ale zgromadziła najwięcej punktów.

W gronie tegorocznych laureatów i finalistów V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znaleźli się również następujący reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu: Krzysztof Pakosz - laureat (9. miejsce); finaliści: Monika Kampa (15. miejsce), Denis Leja (27. miejsce) oraz Urszula Bartha (38. miejsce).

zuzanna feliks miejsce 1. 1
Zuzanna Feliks
krzysztof pakosz m.9
Krzysztof Pakosz
monika kampa m.15
Monika Kampa
denis leja m.27
Denis Leja
urszula bartha m.38
Urszula Bartha
 

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się w 2008 roku.

Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną, popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych  w szkołach ponadgimnazjalnych.

Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA. Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom, PPUH Agrobex. Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań.

Dzięki sponsorom i fundatorom, olimpijczycy odebrali także cenne nagrody: płatne praktyki od firmy Kuehne+Nagel, zestaw SITA do nauki języków obcych oraz komputerowy kurs językowy od Centrum Efekty, program Cartall Truck od firmy Emapa oraz upominki od Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Instytut Logistyki i Magazynowania wyposażył uczniów w książki o kodach kreskowych,  a najlepszą olimpijską szkołę w program komputerowy MonZa Edu.

Osiągnięcia uzyskane przez naszych uczniów potwierdzają kompetencje opolskich nauczycieli, którzy potrafią i chcą pracować z młodymi ludźmi, jak również potrafią ich zmotywować do nauki.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, w tym nauczycielom, uczniom i ich rodzicom gratulujemy i jednocześnie życzymy zdobywania kolejnych sukcesów, jak również pomyślności w życiu osobistym. Jednocześnie dziękujemy wszystkim wyróżnionym za to, że ich umiejętności i osiągnięcia promują edukację Miasta Opola w najlepszym wydaniu.