Opolskie Orły 1998

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

  • MARCIN BORECKI - laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w szkole"

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

  • ALEKSANDRA OKULUS - laureatka konkursu na pracę z literatury - mandat posła do Parlamentu Dzieci i Młodzieży

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

  • MACIEJ ZAWADA - laureat Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego
  • MAGDALENA SUPRUNIUK - laureatka XXII Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
  • MARTA ŁOTKOWSKA - wyróżniona w VII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Wł. Broniewskiego "Mnie ta ziemia od innych droższa"

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

  • TOMASZ SOBOLEWSKI - laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
  • MAGDALENA GÓRSKA - laureatka Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego
  • KATARZYNA PODPORA - laureatka Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego
  • EWA DEMEL - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
  • PIOTR SOWIŃSKI - laureat konkursu "Europa w szkole" - praca literacka
  • ALEKSANDRA MANN - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Kacze Pióro"
  • BARBARA PICHUR - laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego na Exlibris
  • MACIEJ SZYDŁOWSKI I MARTA GRZEBIŃSKA - I m. w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego we Wrocławiu (para taneczna)

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11

  • ALEKSANDER POSACKI - laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12

  • MARTA ZATOR - laureatka XXII Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
  • LUCYNA JOŃCZYK - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego
  • AGNIESZKA PALUCH - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego
  • TOMASZ ŚNIATOWSKI - II m. w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

  • KATARZYNA SZACIŁO - laureatka XXII Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
  • KATARZYNA ZABŁOCKA - laureatka XVIII Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
  • DOROTA OLESZKO - laureatka XVIII Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15

  • PAWEŁ OLCHAWA - laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
  • MACIEJ BARSZCZEWSKI - laureat Wojewódzkiego Konkursu Techniczne

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 17

  • JAKUB KOWALSKI - laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
  • ANNA ŻURAWSKA - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w szkole"
  • AGNIESZKA ŻURAWSKA - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w szkole"

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18

  • KRZYSZTOF FIRLUS - I m. w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym
  • MARIUSZ NOWAK - I m. w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 21

  • MIRON SADZIAK - laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego,
  • laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, III m. w Międzywojewódzkim Konkursie z Fizyki pod hasłem: "Fizyka w sporcie i zabawie"
  • DOROTA TISZBIEREK - I m. w XXVII Regionalnym Turnieju Historycznym
  • AGATA CIEŚLIK - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w szkole"

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23

  • ANDRZEJ MAŚLAK - II m. na Wojewódzkiej Wystawie Twórczości Technicznej

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 24

  • DARIUSZ BEJCZUK I MICHAŁ SZABLIŃSKI - I m. na Wojewódzkiej Wystawie Twórczości Technicznej (razem)

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 27

  • IWONA PAWLYTA - I m. w IV Wojewódzkim Konkursie J. Niemieckiego

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29

  • MICHAŁ ZACHER - laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
  • TOMASZ TOMASZEWSKI - laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
  • MAGDALENA KLISZEWSKA - I m. w Wojewódzkim Konkursie J. Angielskiego
  • ŁUKASZ BADURA - laureat Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego
  • KAJA WĄSIK - laureatka Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego
  • PRZEMYSŁAW JANUSZ - laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
  • TOMASZ ZAJĄCZKOWSKI - laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • BARTŁOMIEJ SIUDEJA - laureat XXXI Małej Olimpiady Matematycznej, finalista XLIX Olimpiady Matematycznej, finalista Ogólnopolskiego Sejmiku Matematycznego
  • PIOTR LEWANDOWSKI - laureat XXXI Małej Olimpiady Matematycznej
  • KATARZYNA BŁASZCZYK - laureatka XXXI Małej Olimpiady Matematycznej
  • MACIEJ ZAKARCZEMNY - laureat XXXI Małej Olimpiady Matematycznej
  • TOMASZ GRZYB - finalista V Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka "Demokracja - Prawa Człowieka - Rządy Praw"
  • FILIP TERESZKIEWICZ - finalista XXXIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • SEBASTIAN SZYDEŁKO - finalista XXIV Olimpiady Geograficznej
  • BARTOSZ RADOSZEWSKI - laureat Europejskiego Konkursu Młodych Grafików "Young Electronic Arts '98" w kategorii "Multimedialny produkt interaktywny"
  • MARCIN ŚWIĄTKIEWICZ - laureat jw.
  • SABINA KUBICIEL - wyróżniona w Konkursie na pracę z literatury - mandat posła do Parlamentu Dzieci i Młodzieży
  • EWELINA KONECKA - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w szkole"
  • ANNA SZWED - laureatka jw.
  • KATARZYNA SZAJDA - laureatka jw.

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • ADAM PIETRULEWICZ - III m. w Central. Olimpiadzie Biologicznej - zakwalifikowany do zawodów międzynarodowych
  • ANNA MACHULAK - finalistka Olimpiady J. Angielskiego
  • EWA ZAREMBA - finalistka jw.
  • PAWEŁ ŻYŁA - finalista Central. Olimpiady Filozoficznej
  • WOJCIECH KLIMCZYK - finalista XXVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • BŁAŻEJ CHOROŚ - finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • EWA PROCH - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Mickiewiczowskiego
  • ALEKSANDRA ILCZYSZYN - I m. w Międzynarodowym Konkursie "Moja idealna szkoła" - praca w jęz. francuskim
  • MAŁGORZATA KURTASZ - laureatka II Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury
  • MARCIN GRAJ - laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w szkole"

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • MARCIN PASEK - zwycięzca XXII Olimpiady Artystycznej (dział: Muzyka), laureat XLIX Olimpiady Chemicznej,
  • PRZEMYSŁAW DROCHOMIRECKI - finalista XLIX Olimpiady Matematycznej
  • GRZEGORZ GUZIK - finalista XXII Olimpiady Języka Angielskiego
  • JOANNA SZUTTA - finalistka XXVIII Olimpiady J. Polskiego i Literatury,
  • PIOTR DYGDAŁOWICZ - laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w szkole"
  • MICHAŁ BĄK - laureat jw.
  • KAMIL SZCZEGOT - stypendysta United World Collagies - Szkoły Zjednoczonego Świata
  • MAREK NIEDUŻAK - stypendysta United World Collagies
  • KAROLINA WATRAS - stypendystka United World Collagies
  • AGNIESZKA HEJMROT - stypendystka Młodzieżowej Akademii Wiedzy o Integracji Europejskiej

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • RAFAŁ NOWAK - finalista VII Małej Olimpiady Matematycznej

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

  • JACEK POLAK - finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
  • MACIEJ PUCHAŁA - finalista XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH

  • SŁAWOMIR BUCZEK - I m. w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
  • TOMASZ FRYDEK - I m. w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
  • ROBERT BONK - II m. w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
  • STANISŁAW ŚLEDZIONA - II m. w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
  • GRZEGORZ GUŻDA - wyróżnienie w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
  • DAMIAN JANCZYK - wyróżniony w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
  • REMIGIUSZ KUBIAK - zdobywca V m. w biegu na 110 m przez płotki na Mistrzostwach Europy Juniorów
  • JAROSŁAW KORZEC - zdobywca IV m. w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski Młodzików
  • PIOTR OCHOCKI - zdobywca II i III m. na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, zdobywca III m. na Mistrzostwach Polski w strzelectwie
  • JÓZEF SMYK - zdobywca II m. na Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Łączności - szachy

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH

  • PIOTR ŻUROWSKI - zdobywca tytułu mistrza na Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi w leżeniu, mistrz i rekordzista Polski - reprezentant Polski w rzucie dyskiem
  • JACEK KUŹMIŃSKI - zdobywca I m. na Mistrzostwach Polski w judo
  • PAWEŁ WYRWA - zdobywca V m. na Mistrzostwach Polski Juniorów we wspinaczce stokowej
  • ŁUKASZ WYSZYŃSKI - zdobywca III m. na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Makroregionu Śląskiego w piłce siatkowej
  • PAWEŁ PUŁKA - zdobywca III m. na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej
  • DARIUSZ JASIURKOWSKI - zdobywca III m. na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej.