Opolskie Orły 1999

 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

  • MAGDALENA MĄCZYŃSKA - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz V Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

  • ELŻBIETA MOEDLER - laureatka XIX Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
  • ALEKSANDRA OKULUS - laureatka XXIII Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
  • AGATA JASTRZĘBOWSKA - laureatka V Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego
  • MAŁGORZATA JAREMA - laureatka VII Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

  • ANNA WYSOCKA - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
  • PAWEŁ PACHOŁEK - laureat XXXII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, XIII Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
  • PIOTR SOWIŃSKI - laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w szkole"
  • DAGMARA CZERWIŃSKA - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Morzu "Polska leży nad Bałtykiem"
  • ALEKSANDRA MAN - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Kacze Pióro"
  • ANNA ZYDROŃ - tytuł "Sportowca Roku" w Ogólnopolskim Plebiscycie "Najlepsi z najlepszych"
  • ALEKSANDER PRZYWARA - III miejsce na Mistrzostwach Polski w Pływaniu
  • MACIEJ SZYDŁOWSKI - I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego z udziałem par zagranicznych
  • JUSTYNA HABER - I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego z udziałem par zagranicznych
  • PIOTR KARKUCIŃSKI - II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego z udziałem par zagranicznych oraz II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego MARZANNA'99

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8

  • MONIKA TOMASZEK - laureatka XIX Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
  • MARIAN GOLIK - laureat Ogólnopolskiego Konkursu Morcinkowskiego

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

  • TOMASZ GOŁOWKIN - laureat XIX Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
  • MICHAŁ OSTROWIECKI - laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
  • SZYMON CIEPAJ - laureat Konkursu Matematycznego "KANGUR '99" - I m.
  • OSKAR LANGNER - III miejsce w XIII Ogólnopolskim Biegu
  • EWA RADLAK - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Z poezją przez świat"
  • ANNA WESNEROWICZ - II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Z poezją przez świat"

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15

  • AGNIESZKA JAROCKA - laureatka V Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego
  • GRZEGORZ KOKOT - laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego FK - 99
  • PAWEŁ OLCHAWA - laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego (I miejsce)
  • BARTŁOMIEJ ANDRZEJEWSKI - II miejsce na Mistrzostwach Francji w Grach Matematycznych i Logicznych.
  • EWELINA MACISZEWSKA - laureatka XXVIII Regionalnego Turnieju Historycznego.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16

  • BERNADETTA KAŁUŻA - laureatka V Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
  • JOANNA WÓJCIK - II miejsce na Ogólnopolskim Finale Giełdy Piosenki.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 17

  • KATARZYNA BŁASZAK - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
  • JAKUB KOWALSKI - laureat XIX Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego oraz XIII Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
  • PIOTR KOPIEC - II miejsce na XXXVI Międzynarodowym Festiwalu Młodych Akordeonistów w Berlinie.
  • HONORATA JAKUBOWSKA - laureatka XXVIII Regionalnego Turnieju Historycznego.
  • ANNA ŻURAWSKA - laureatka XXVIII Regionalnego Turnieju Historycznego

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 20

  • PAWEŁ SKORUPIŃSKI - laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "ALFIK"
  • MARTYNA WOŹNIAKOWSKA - wyróżnienie na XXXIII Ogólnopolskim Integracyjnym Festiwalu Piosenki dziecięcej "Tomaszowska Wiosna"

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 21

  • SZYMON STAWIŃSKI - laureat Wojewódzkiego Konkursu Technicznego
  • JUSTYNA PORADA - laureatka V Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego
  • GRZEGORZ BLACHA - laureat V Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego
  • ŁUKASZ KARBOWIAK - laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w Szkole".

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23

  • PIOTR SONDEJ - laureat V Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
  • LIDIA BARTOSZEWICZ - laureatka Konkursu Matematycznego "KANGUR '99"

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 24

  • ŁUKASZ STEPCZUK - II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Judo (Czechy)
  • MARTYNA MARTYNOWICZ - I miejsce na Międzynarodowym Turnieju (Słowacja)
  • MAŁGORZATA KOCIUBA - III miejsce na Międzynarodowym Turnieju Judo (Słowacja)

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 26

  • PIOTR GARBACZ - laureat XIII Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29

  • MICHAŁ TOMCZEWSKI - laureat XXXII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
  • JACEK SZCZEGIELNIAK - laureat XXXII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
  • MARIUSZ MAZUR - laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
  • GRZEGORZ FIRLIK - laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i V Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Interdyscyplinarnym "LIGA 2001"
  • KATARZYNA GUZIK - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Interdyscyplinarnym "LIGA 2001"
  • TOMASZ FOJTAR - laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
  • PIOTR BURMAN - laureat V Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego
  • TOMASZ SOK - laureat XIII Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego oraz V Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego
  • PRZEMYSŁAW JANUSZ - laureat XIII Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
  • BOJAN SZUMAŃSKI - I miejsce na Letnich Drużynowych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu; I miejsce w grze pojedynczej i podwójnej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym
  • LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO INTERDYSCYPLINARNEGO KONKURSU "LIGA 2001":

(zdobywcy I miejsca w poszczególnych grupach wiekowych)

  • MAGDALENA SOLKA,
  • MICHAŁ KOENIGSBERG,
  • ANNA POŻOGA,
  • MARIUSZ PURGAŁ,
  • ALEKSANDRA JANOWSKA,
  • SEBASTIAN MIALIK,
  • BEATA KAZIMIERCZAK,
  • JAN SZCZEPANIK

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • ANNA BRZOZOWSKA - finalistka eliminacji centralnych XI Olimpiady Filozoficznej.
  • ANNA ZAWISZA - finalistka eliminacji centralnych XI Olimpiady Filozoficznej.
  • ANNA SOBAŃSKA - finalistka eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy Religijnej.
  • TERESA GOGOLOK - finalistka eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy Religijnej.
  • ROMAN GAJDA - finalista eliminacji centralnych Olimpiady Ekologicznej.
  • ZBIGNIEW HOŁDYS - finalista eliminacji centralnych Olimpiady Informatycznej.
  • MACIEJ ZAKARCZEMNY - finalista VIII Małej Olimpiady Matematycznej w Gdyni; Laureat Sejmiku Matematycznego w Katowicach.
  • PIOTR LEWANDOWSKI - laureat XXXIII Olimpiady Matematycznej.
  • DANIEL MACYSZYN - laureat XXXIII Olimpiady Matematycznej.
  • PATRYK ZAUCHA - laureat Konkursu na najciekawszą stronę internetową w kategorii "Najdalsze obiekty świata".
  • SABINA KUBICIEL - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu " Powszechna Deklaracja Praw Człowieka".
  • KATARZYNA SZAJDA - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w Szkole"
  • JOANNA KAMPA - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu " Europa w Szkole".
  • PAWEŁ MERTA - wicemistrz Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych (drużynowo)
  • TOMASZ WALAWENDER - wicemistrz Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych (drużynowo)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • RAFAŁ SIEMIANOWSKI - laureat Centralnej Olimpiady Historycznej.
  • PIOTR KRÓL - laureat Centralnej Olimpiady Chemicznej.
  • ŁUKASZ STRZYŻ - finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
  • WOJCIECH KLIMCZYK - finalista eliminacji centralnych XXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • BOGUSŁAW JABŁKOWSKI - laureat eliminacji centralnych XI Olimpiady Filozoficznej
  • MICHAŁ BORYSIUK - wyróżnienie na XX Olimpiadzie Języka Niemieckiego.
  • AGNIESZKA ŻYDEK - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Poezja i proza na wschód od Bugu".
  • ELŻBIETA PIETRZKIEWICZ - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Francuskiej.
  • PATRYCJA BENIAK - laureatka w Ogólnopolskich Zawodach z okazji 80-lecia PCK.
  • MAŁGORZATA ŚWIERC - laureatka w Ogólnopolskich Zawodach z okazji 80-lecia PCK.
  • BEATA KAPTUR - laureatka w Ogólnopolskich Zawodach z okazji 80-lecia PCK.
  • MARIA OŁDAK - laureatka Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów klas Skrzypiec i Altówek Szkół Muzycznych.
  • MICHAŁ SZCZEPANIK - wicemistrz Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych
  • ROBERT STANISŁAWIAK - wicemistrz Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • MARCIN WIENKE - laureat XXV Olimpiady Historycznej.
  • KATARZYNA DZIARKOWSKA - finalistka XXVIII Olimpiady Biologicznej.
  • NATALIA PRAŁAT - finalistka XXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
  • KATARZYNA SŁODCZYK - finalistka XIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
  • KAROLINA BUSZKO - stypendium Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata ( międzynarodowy collage w Wielkiej Brytanii.
  • MARTA GÓRECKA - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Europa w Szkole"

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • RAFAŁ NOWAK - laureat XLIX Olimpiady Matematycznej.
  • KRZYSZTOF NIERADZIK - laureat XLIX Olimpiady Matematycznej.
  • RADOSŁAW TOMASZEWSKI - laureat XLIX Olimpiady Matematycznej.
  • AGNIESZKA IWANIEC - finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej.
  • BARTOSZ SOBIERAJ - mistrz Polski Juniorów w Short-tracku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Nowym Targu, wicemistrz Polski na Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych - uczniowie:
  • MACIEJ ŚCIBAJ, MARCIN MAKÓWKA (w kadrze narodowej), MARCIN SAWICKI, MICHAŁ STELMASZYK, MICHAŁ SOLECKI, MACIEJ PALIWODA, RAFAŁ BALIŚ, TOMASZ KRAJEWSKI, TOMASZ DĘBSKI, PAWEŁ SKOBERKA

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH

  • MICHAŁ MISTYGACZ - finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
  • III miejsce w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki - uczniowie:
  • MARCIN PLEWNIA,
  • TOMASZ POLAŃSKI,
  • TOMASZ SZTANGIER,
  • ŁUKASZ ŁABAZOWICZ,
  • MARCIN URBAŃCZYK
  • SZYMON MAŁECKI - mistrz Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów, zdobywca III m. na Mistrzostwach Europy
  • MACIEJ MARCINISZYN - stypendysta Prezesa Rady Ministrów.

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH

  • DARIUSZ JASIURKOWSKI - wicemistrz Polski na Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych.
  • DOMINIK REWIEŃSKI - V miejsce w Taekwon-do na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii.
  • ARTUR PUSZCZ - II m. w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
  • MAREK KŁODA - III m. w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH
  • ALICJA SASIŃSKA - prezes 16-osobowej "firmy", laureata Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Mini Przedsiębiorstwo w roku 1999.

PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH

  • AGNIESZKA HERLA - nagrodzona na Ogólnopolskim Przeglądzie Rysunku dla liceów plastycznych w Bielsku-Białej.