LISTA UCZNIÓW
wytypowanych do tytułu "OPOLSKIEGO ORŁA"
w roku szkolnym 2004/2005

 

Lp. Imię i nazwisko ucznia Nazwa szkoły Osiągnięcia ucznia stanowiące podstawę do nadania tytułu Nazwisko nauczyciela
1. OLGA ŁAGOSZ PSP NR 1 II m. w korespondencyjnych mistrzostwach Polski w pływaniu. Artur Pokorny
2. MICHAŁ CHMIEL PSP NR 2 Laureat (II miejsce ) III Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Beata Wojciechowska - Szulecka Urszula Giżycka
3. BARBARA PISULA PSP NR 2 Laureatka Woj. Konkursu Ortograficznego dla klas I - III Grażyna Danielko
4. AGNIESZKA WISŁA PSP NR 21 Laureatka - Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Hanna Salamon
5. ALEKSANDRA PRAŻMOWSKA PSP NR 21 I m., III m w korespondencyjnych Mistrzostwach Polski w pływaniu, Artur Pokorny
6. ŁUKASZ WOŹNY PSP Nr 21 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Technicznego Bolesław Pindera
7. KAROLINA KOSTUŚ PSP Nr 11 Laureatka Woj. Konkursu Ortograficznego dla klas I - III Iwona Ostrowska
8. MICHAŁ WIŚNIEWSKI PSP Nr 11 I, II, III m. w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego Joanna i Marek Parasiewicz
9. MACIEJ HABANT PSP Nr 14 Laureat Woj. Konkursu Przyrodniczego, finalista Woj. Konkursu Jęz. Angielskiego Joanna Leśniak - Diechtiar
10. AGATA HAJDUK PSP Nr 15 I miejsce w Konkursie wiedzy o języku polskim Anna Kasperek
11. ALEKSANDRA KORYZMA PSP Nr 5 I, II, III m. w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego Joanna i Marek Parasiewicz
12. MAREK PACHOŁEK PSP Nr 5 I, II, III m. w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego Joanna i Marek Parasiewicz
13. MICHAŁ TOMAŃSKI PSP Nr 29 Laureat V Woj. Konkursu Matematycznego Piotr Sokołowski
14. WIOLETTA MRÓZ Gimnazjum Specjalne Dwukrotna mistrzyni olimpijska w jeździe szybkiej na lodzie na dys. 500 i 222 m, brązowa medalistka olimpijska na dystansie 111m Beata Rogóż - Bogucka
15. PATRYK DROFISZYN PG Nr 1 Laureat XI Woj. Konkursu Historycznego Andrzej Kesler Anna Ciepaj
16. PAWEŁ GARNCAREK PG Nr 1 Laureat V Woj. Konkursu Matematycznego Małgorzata Janus, Eugenia Garncarek
17. WERONIKA STANEK PG Nr 1 Laureatka V Woj. Konkursu Chemicznego Krystyna Napieraj
18. PAWEŁ DZIEPAK PG Nr 1 Laureat IX Opolskiego turnieju informatycznego Alicja Antas
19. PATRYCJA SORDOŃ PG Nr 2 finalistka Woj. Konkurs języka niemieckiego, laureatka III Ogólnopolskiego Konkursu Jęz. Niemieckiego Beata Zgolik - Mrozek
20. MICHAŁ SCHMIDT PG Nr 3 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Bogusława Brandt
21. PIOTR GOŁOFIT PG Nr 3 Laureat - Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Mariola Koryl
22.. MAGDALENA BEDNARZ PG Nr 5 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, aureatka w III etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" Zbigniew Janusz
23. RADOSŁAW WĄDOŁOWSKI PG Nr 5 Laureat V Woj. Konkursu Matematycznego Wiesława Nosek
24. PAULINA SZAFORS PG Nr 7 Laureatka Woj. konkursu języka angielskiego, laureatka XI Woj. konkursu historycznego, laureatka woj. konkursu geograficznego, udział w II konkursie Burgundzkim (ogólnopolski) - uzyskanie 3 - letniego stypendium w Liceum Europejskim w Dijon (Francja ) Danuta Lech, Anna Czaplińska, Jadwiga Konieczna, Anna Kaczmarek, Grażyna Wąsowicz
25.. KATARZYNA BOCZAR PG Nr 7 Laureatka Woj. konkursu języka angielskiego Maria Kamińska
26. WIKTOR BEKER PG Nr 7 Laureat Woj. Konkursu Chemicznego, laureat - Woj. Konkursu Fizycznego Krystyna Piwińska, Arleta Piwko
27. JAKUB TOMCZAK PG NR 8 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego Maryla Strzała
28. MACIEJ BOJCZEWSKI PG NR 9 I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Marynistycznych "Polska leży nad Bałtykiem", I miejsce (konkurencja odp. na pytania testowe) w XLI Ogólnopolskim Finale Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pn. "Polska leży nad Bałtykiem", Włodzimierz Tomczyk
29. AGNIESZKA MACIĄG PG NR 9 Laureatka Międzynarodowego konkursu dla dzieci "Pisanie opowiadań o tolerancji" Agnieszka Chatys
30. SŁAWOMIR WITOS PG NR 9 I miejsce w Wojewódzkim konkursie wymowy angielskiej, III miejsce w Wojewódzkim Recytatorskim Konkursie Jednego Poety Agnieszka Chatys
31. KRZYSZTOF CHUDZIA PG NR 9 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Lucyna Kowalska, Krystyna Chudzia
32. JAN KACZMAREK PG NR 9 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego Sławomira Knake - Sobkowicz
33. SZYMON RUSZCZEWSKI PG NR 9 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, V miejsce w Wojewódzkim Konkursie Technicznym Zofia Łyszczek, Katarzyna Zgadzaj
34. MAGDALENA GÓRNICKA Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr I Finalistka XXXV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Maria Kubicka
35. KRZYSZTOF WILCZYŃSKI Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Za najlepszą interpretację roli męskiej na X Ogólnopolskim Festiwalu Francuskojęzycznych Teatrów Szkół Średnich Grażyna Wąsowicz
36. FILIP POKUSA Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalista XVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Ewa Michalska, Stanisław Karleszko
37. MAREK WOCKA Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalista XV Olimpiady Teologii Katolickiej Mariusz Denisiewicz
38. KATARZYNA CEDZICH Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalistka XXXI Olimpiady Historycznej Agata Smoleń
39. BŁAŻEJ SKRZYPULEC Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalista XII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka Agata Smoleń
40. MARIA MAGDALENA POBÓG - LENARTOWICZ Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureatka XII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka Agata Smoleń
41. KRYSTYNA KLEINER Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureatka 28. Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
42. ANNA SONSAŁA Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureatka 28. Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
43. AGNIESZKA ERNST Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureatka 28. Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
44. KAMIL JANCZYK Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureat 28. Olimpiady Języka Niemieckiego finalista XVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Martin Kubler Ewa Michalska, Stanisław Karleszko
45. ALICJA NIEDŹWIECKA Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalistka XXVIII Olimpiady Języka Francuskiego Grażyna Wąsowicz
46. ALEKSANDRA FIRLIK Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalistka XXIX Olimpiady Języka Angielskiego Joanna Fojtar
47. ANNA ŚLIWICKA Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalistka XXXV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Stefania Skowrońska
48. ŁUKASZ WIECZOREK Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureat XII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, laureat XXXI Olimpiady Historycznej Agata Smoleń
49. ROBERT MALKUSZ Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalista XVII Olimpiady Filozoficznej Jolanta Toll
50. MARCIN ZIENTEK Zespół Szkół Ogólno-kształcących Laureat - VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej Helena Cięciel
51. MAGDALENA KRÓL Zespół Szkół Ogólno-kształcących II i III miejsce w strzelectwie sportowym podczas X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich czerwiec 2004 Włodzimierz Tomczyk
52. ANNA JASKÓŁKA Zespół Szkół Ogólno-kształcących Finalistka w zawodach III stopnia XXXV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Dorota Gaj
53. MAGDA PAPAJ Zespół Szkół Ogólno-kształcących Laureatka XV Olimpiady Teologii Katolickiej EŁK 2005 - (XVIII miejsce ) Małgorzata Chalińska
54. MATEUSZ MELSKI Zespół Szkół Ogólno-kształcących Laureat - IX miejsce XV Olimpiady Teologii Katolickiej EŁK 2005 Małgorzata Chalińska
55. KATARZYNA WYSKIDA Zespół Szkół Ogólno-kształcących Finalistka w zawodach III stopnia XXXIV Olimpiady Biologicznej Danuta Czura
56. STANISŁAW TUBEK Zespół Szkół Ogólno-kształcących Finalista w zawodach III stopnia XXXIV Olimpiady Biologicznej Wioletta El - Wanni
57. BARTŁOMIEJ ANDRZEJEWSKI Zespół Szkół Ogólno-kształcących Finalista w zawodach III stopnia XLVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, laureat finału Ogólnopolskiego Konkursu "Polska w NATO", finalista w zawodach centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Krystyna Stecka, Włodzimierz Tomczyk
58. MARCIN KONIETZKO Zespół Szkół Ogólno-kształcących Laureat 28. Olimpiady Języka Niemieckiego Eliza Duda
59. MICHAŁ LUDEWICZ Zespół Szkół Ogólno-kształcących Laureat - eliminacji centralnych konkursu "PARLAMENTARYZM W POLSCE"- Olimpiada Historyczna, Marek Białokur
60. MONIKA KAŁUS Zespół Szkół Technicznych i Ogólno-kształcących Laureatka finału etapu centralnego (I miejsce) XXVII Konkursu Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej Jerzy Jurkowski, Robert Smiatek, Zbigniew Domagała
61. RYSZARD KERN Zespół Szkół Technicznych i Ogólno-kształcących Laureat zawodów centralnych XVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Maria Nowak, Janina Zawadzka
62. PIOTR LEJA Zespół Szkół Technicznych i Ogólno-kształcących Laureat zawodów centralnych XVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Maria Nowak, Janina Zawadzka
63. ALDONA MAŁOLEPSZA Zespół Szkół Technicznych i Ogólno-kształcących Finalistka zawodów centralnych XVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Maria Nowak, Janina Zawadzka
64. JAKUB BOGDZIEWICZ Zespół Szkół Technicznych i Ogólno-kształcących Laureat zawodów centralnych XVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Maria Nowak, Janina Zawadzka
65. PAWEŁ KOENIGSBERG PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina I nagroda w II Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry Celina Hellerowa
66. ŁUKASZ GARNCAREK Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalista LVI Olimpiady Matematycznej Maria Romanowska
67. GRZEGORZ AKSAMIT Zespół Szkół Elektrycznych Laureat Turnieju Młodych Mistrzów Techniki (etap centralny) Mariusz Rząsa