LISTA UCZNIÓW
wytypowanych do tytułu "OPOLSKIEGO ORŁA"
w roku szkolnym 2005/2006

 

Lp. Imię i nazwisko ucznia Nazwa szkoły Osiągnięcia ucznia stanowiące podstawę do nadania tytułu Nazwisko nauczyciela
1. ADAM GRANATOWSKI PSP NR 1 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych Teresa Mokrzycka
2. DOROTA POTERA PSP NR 2 Laureatka IV Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla szkół podstawowych Beata Wojciechowska - Szulecka
3. ALEKSANDRA SZYDŁO PSP NR 2 I miejsce w Pucharze Polski Młodzików w klasie brązowej dziewcząt, I, V miejsce w konkurencji solistek w klasie brązowej w Międzywoj. Mistrzostwach Młodzików w łyżwiarstwie figurowym na lodzie Sabina Wojtala, Bartosz Domański
4. ANNA KUCHARSKA PSP NR 5 Laureatka VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych, finalistka IV Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla szkół podstawowych, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych Bożena Browarska
5. PATRYCJA PIECHURA PSP NR 5 Laureatka 15 edycji Europejskiego Konkursu Szkolnego "Europa w szkole" Barbara Starba, Diana Ujazdowska
6. ALEKSANDRA PRAŻMOWSKA PSP Nr 5 II miejsce na dystansie 200m st. grzb. w koresponden. Mistrzostwach Polski 11 - latków, II miejsce na dystansie 100 m grzbiet. w koresponden. Mistrzostwach Polski 11 - latków, II miejsce na dystansie 100 m zm. w koresponden. Mistrzostwach Polski 11 - latków Artur Pokorny, Jacek Urantówka
7. WOJCIECH FALENTA PSP Nr 5 Laureat etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" pod hasłem "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia." Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, finalista XXX Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych. Katarzyna Balicka
8. AGNIESZKA BARBACH PSP Nr 11 Laureatka XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych Ewa Czachor
9. TOMASZ TARASIUK PSP Nr 14 Laureat IV Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych, laureat Diecezjalnego konkursu Wiedzy Religijnej - ŻAK 2006, laureat etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Dzieje żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia" Agnieszka Duszyńska, Wanda Stasiak, Barbara Wisła
10. EWA MĘDRZECKA PSP Nr 15 I miejsce w V edycji Konkursu Wiedzy o Języku Polskim Beata Madziarek
11. JAKUB STEFANIUK PSP Nr 20 III miejsce w korespondencyjnych Mistrzostwach polski 10 - latków w pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym Artur Pokorny
12. MICHAŁ MAGOTT PSP Nr 20 I miejsce w finale wojewódzkim konkursu informatycznego NA PROGRAM UCZNIOWSKI Adam Oszek
13. ANNA GRUSZKA PSP Nr 21 III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim Krystyna Płasko
14. ALEXANDER DULAK Zespół Szkół TAK Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych Barbara Jaroszewicz
15. PAWEŁ DZIEPAK PG Nr 1 Laureat X Opolskiego Turnieju Informatycznego, I miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Informatycznym Alicja Antas
16. PAWEŁ GARNCAREK PG Nr 1 X miejsce w finale krajowym eliminacji do XX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych, laureat VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych, laureat VI Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych, finalista I Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, finalista VI Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Małgorzata Janus, Eugenia Garncarek, Marzena Mazur
17. MAREK PACHOŁEK PG Nr 1 I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju tańca o puchar Prezesa BOT Elektrowni Opole, II miejsce w XVII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Krapkowic, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa Agencji Promocji i Rozwoju Gospodarczego Miasta Tychy S.A., III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Jeleniej Górze. Joanna i Marek Parasiewicz
18. PAWEŁ PODOLSKI PG Nr 1 Finalista VI Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych, laureat etapu regionalnego - Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683. od Obertyna do Wiednia", laureat XII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Andrzej Kesler
19. NATALIA PAWLACZEK PG Nr 1 I, III, IV miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski Młodzików 13 - letnich w pływaniu, II, III miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych, I, II miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików 12 lat w pływaniu, I miejsce w XXI Międzynarodowych Mistrzostwach Opola w Pływaniu Jacek Urantówka
20. NATALIA ZNOJEK PG Nr 2 III miejsce w judo kat. wag. 40 kg podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Warmia Mazury 2006 Jakub Bułka, Janusz Pawlak
21. MARTA KONIK PG Nr 2 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Agnieszka Pawelec
22. JACEK CICHOCKI PG Nr 3 Laureat - I miejsce w etapie wojewódzkim, finalista etapu Regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia". Bogusława Brandt
23. MAGDA HAŁDYS PG Nr 5 Laureatka XII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjów Zbigniew Janusz
24. MACIEJ PISAREK PG Nr 5 Laureat XII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjów Zbigniew Janusz
25. MAGDALENA POTOK PG Nr 5 Laureatka VI Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Anna Łada
26. PIOTR MIKA PG Nr 5 Laureat VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Sylwia Król
27. PAWEŁ KNOP PG NR 5 Laureat VI Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Elżbieta Fuglewicz
28. NATALIA RERICH PG NR 6 Laureatka VI Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Marzena Dysiewicz - Rerich
29. NATALIA PARTYKOWSKA PG NR 6 Laureatka 15 edycji Europejskiego Konkursu Szkolnego "Europa w szkole" Elżbieta Woźniak
30. MICHAŁ WIŚNIEWSKI PG NR 7 II, III miejsce w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Mysłowic, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego SILESIAN DANCE, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa BOT KWB Bełchatów, I miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "FRASZKA 2005" Joanna i Marek Parasiewicz
31. MACIEJ STACHURA PG NR 7 I, II, III miejsce na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 - letnich w pływaniu, I, II miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych Jacek Frantówka
32. DAMIAN SZCZEPANIAK PG NR 7 Laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej - GIMNAZJALISTA 2006 Magdalena Wąsacz
33. MATEUSZ BIHUN PG NR 7 I miejsce w zawodach wojewódzkich VI Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych woj. opolskiego, finalista VI Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Roman Kisiel
34. JOANNA TYBURA PG NR 7 Laureatka XII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjów, finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Anna Czaplińska
35. KAROL STRZAŁA PG NR 8 Laureat VI Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Magdalena Turek
36. MARTA GOŁKA PG NR 9 Laureatka VI Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Lucyna Kowalska
37. KONRAD REKUCKI PG NR 9 Laureat XII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjów Arkadiusz Wickiewicz
38. AGATA MACIOCHA PG NR 9 VI miejsce w finale krajowym eliminacji do XX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych Sonia Holik, Tomasz Popławski
39. KATARZYNA SZOTT PG NR 9 III miejsce w V edycji Konkursu Wiedzy o Języku Polskim Anna Szczęsna - Domagała
40. ADAM ŚMIECHOWSKI PG NR 9 III miejsce w finale Wojewódzkim Konkursu Technicznego Katarzyna Zgadzaj
41. MAGDALENA GÓRNICKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr I im. M. Kopernika Finalistka XXXV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Maria Kubicka
42. BEATA LISOWSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej Finalistka 29 Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
43. KATARZYNA HŁADEC Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznym Finalistka I Olimpiady Przedsiębiorczości Ewa Michalska
44. ILONA RODZEŃ Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalistka XXXVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Stefania Skowrońska
45. ŁUKASZ GARNCAREK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalista LVII Olimpiady Matematycznej Maria Romanowska
46. KATARZYNA KUCZMA Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalistka XXXV Olimpiady Biologicznej Joanna Tokar
47. WIKTOR BECKER Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalista LII Olimpiady Chemicznej Krystyna Rybarczyk, Krzysztof Ejsmont
48. RAFAŁ WRONA Publiczne Liceum Ogólno-kształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureat XIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Ewa Michalska
49. MONIKA SZCZEPAŃSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalistka XVIII Olimpiady Filozoficznej Stefania Skowrońska, Marcin Szymański
50. KOLETA DUDEK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalistka 29 Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
51. GABRIELA KLEINER Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureatka 29 Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
52. ANNA POŻOGA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureatka I Olimpiady Przedsiębiorczości Ewa Michalska
53. JUDYTA MOCHA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureatka 29 Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler, Barbara Zając-Drozdek
54. DANIEL FELDER Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej Laureat XV Olimpiady Nautologicznej, finalista XXXII Olimpiady Geograficznej, finalista XIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Ewa Michalska, Krystyna Ozon
55. KRYSTYNA KLEINER Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureatka 29 Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
56. TOMASZ ŚNIATOWSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalista XIII Olimpiady Informatycznej Ryszard Lisoń
57. OLGA SACHANBIŃSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Laureatka XIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka Celina Tomaszewska, Piotr Zamelski
58. MAGDALENA SOLKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Finalistka XVIII Olimpiady Filozoficznej Jolanta Toll, Marcin Szymański
59. PAWEŁ FEDEJKO Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi II miejsce w Polsce w Konkursie Wiedzy o Przedsiębiorczości dla uczniów szkół średnich Ewa Michalska
60. FILIP OSTROWSKI Zespół Szkół Ogólnokształcących Laureat XIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka Krystyna Stecka
61. ANNA REBEKA SZCZEGIELNIAK Zespół Szkół Ogólnokształcących I nagroda w konkursie XVIII Olimpiady Filozoficznej za najlepszą pracę etapu szkolnego Marcin Szymański
62. RADOSŁAW KROPIELNICKI Zespół Szkół Ogólnokształcących Finalista XXXVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Ewa Kolasińska
63. RAFAŁ MICHALCZAK Zespół Szkół Ogólnokształcących Finalista XLVII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Krystyna Stecka
64. KATARZYNA RACHWALSKA Zespół Szkół Ogólnokształcących Finalistka XX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej Wioletta El - Wanni
65. JUSTYNA BŁOCKA Zespół Szkół Ogólnokształcących Finalistka XXXII Olimpiady Geograficznej Jolanta Parkitna - Stefaniak
66. BARTŁOMIEJ PIWKO Zespół Szkół Ogólnokształcących Finalista XXXII Olimpiady Geograficznej Jolanta Parkitna - Stefaniak
67. JOANNA MAŁGORZATA JAKUBIK Zespół Szkół Ogólnokształcących Finalistka XXXV Olimpiady Biologicznej Danuta Czura
68. ŁUKASZ MALKUSZ Zespół Szkół Ogólnokształcących Finalista 29 Olimpiady Języka Niemieckiego Maria Łapacz
69. KAMILA MAGDALENA WOLNY Zespół Szkół Ogólnokształcących Finalistka XXXV Olimpiady Biologicznej Danuta Czura
70. TOMASZ KOWALSKI Zespół Szkół Ogólnokształcących III miejsce w ogólnopolskim Turnieju klasyfikacyjnym w Judo, I miejsce w Mistrzostwach polski seniorów i seniorek w judo, I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w judo. Edward Faciejew
71. MONIKA HUREK Zespół Szkół Ogólnokształcących Finalistka XVI Olimpiady Teologii Katolickiej nt. "Dekalog w nauczaniu Jana Pawła II". Małgorzata Chalińska
72. TYMOTEUSZ ANDRZEJ SIWIAK Społeczne Językowe Liceum Ogólnokształcące im. Alberta Einsteina WSERO Finalista etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" pod hasłem "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia". Maciej Skoczylas