LISTA UCZNIÓW
wytypowanych do tytułu "OPOLSKIEGO ORŁA"
w roku szkolnym 2006/2007

 

Lp. Imię i nazwisko ucznia Nazwa szkoły Osięgnięcia ucznia stanowięce podstawę do nadania tytułu Nazwisko nauczyciela
1. ANGELIKA CMOK - GAWROŃSKA PSP Nr 1 III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Galeria zabytków Polski" Małgorzata Durkalec - Żytyńska
2. PATRYCJA PIECHURA PSP Nr 5 II miejsce w XX Ogólnopolskim Festiwalu Nowa Piosenka w Starym Krakowie Małgorzata Skrzypiec, Piotr Skrzypiec
3. KAROLINA ŁAGODA PSP Nr 5 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Bożena Browarska
4. DOMINIKA RYKAŁA PSP Nr 10 III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży "Sztuka nowelistyczna Henryka Sienkiewicza w przekładzie na język komiksu" Anna Mazurewicz
5. KAROLINA KOSTU¦ PSP Nr 11 Laureatka XII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych Iwona Ostrowska
6. MICHAŁ TWOREK PSP Nr 11 Laureat XII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych Iwona Ostrowska
7. MICHAŁ MAGOTT PSP Nr 20 I miejsce w finale wojewódzkim XII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "Na Program Uczniowski" Adam Oszek
8. MARTA CYPRYS - POLEK PSP Nr 21 I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim Elżbieta Bartoszek
9. MACIEJ WA¦NIOWSKI PSP Nr 21 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Technicznego Hanna Podolak
10. ALEKSANDRA NIEMCZYK PSP Nr 21 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Technicznego Hanna Podolak
11. ALEKSANDRA WIDERA PSP Nr 29 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego Alicja Grzegorczyk
12. DOMINIKA KACZMARCZYK Zespół Szkół Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia - Szkoła Podstawowa Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia - SM I stopnia II miejsce w grupie I - skrzypce w III Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów - Rybnik 2007 I miejsce w XIV Muzycznych Prezentacjach Młodych Skrzypków szkół muzycznych I stopnia - Bystrzyca Kłodzka 2007 Janusz Gajownik
13. KRZYSZTOF KOWALSKI PG Nr 1 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Andrzej Kesler
14. JUSTYNA RODZEŃ PG Nr 1 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego Jolanta Krupa Kamila Pośpiech
15. PAWEŁ DZIEPAK PG Nr 1 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i laureat XI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Alicja Antas Bożena Koksa
16. PATRYCJA SORDOŃ PG Nr 2 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Sylwia Warwas Irena Juńczyk
17. JACEK CICHOCKI PG Nr 3 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Bogusława Brandt
18. KATARZYNA JANTOS PG NR 5 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Zbigniew Janusz
19. ANNA JEZIERSKA PG NR 5 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Zbigniew Janusz
20. JACEK OLCHAWA PG NR 7 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego Arleta Piwko
21. MATEUSZ BIHUN PG NR 7 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego Roman Kisiel
22. BARBARA TOKAR PG NR 7 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego Bożena Nawrocka -Sapich
23. DAMIAN SZCZEPANIAK PG NR 7 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Dariusz Gołębiowski
24. JAN LUDWIK PG NR 7 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Małgorzata Szafors
25. KATARZYNA MA¦LANKIEWICZ PG NR 7 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Małgorzata Szafors
26. ADRIANNA WACHUŁKA PG NR 7 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Jadwiga Konieczna
27. JOANNA DZIĘCIELEWSKA PG NR 7 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Jadwiga Konieczna
28. BARTŁOMIEJ KOZDRA¦ PG NR 7 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego Arleta Piwko
29. EMILIA ROZIEWSKA PG NR 8 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych Agnieszka Boryczka Johanna Lemke - Prediger
30. TOMASZ TARASIUK PG NR 8 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Maciej Gołębek
31. AGATA MACIOCHA PG Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, Laureatka II Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów Anna Tesarowicz Tomasz Popławski
32. KATARZYNA PIWKO PG Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego Laureatka IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Kasprowicza pod patronatem Prymasa Polski kardynała Józefa Glempa Zofia Łyszczek Sławomira Knake - Sobkowicz Iwona Ratajczak
33. ARTUR ANDRZEJEWSKI PG Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Monika Kosmala Dorota Olechnowicz
34. ADAM SZESNY Zespół Szkół Specjalnych - Gimnazjum I miejsce - złoty medal w bowlingu podczas Europejskich Młodzieżowych Mistrzostw Olimpiad Specjalnych w Rzymie III miejsce - bręzowy medal w bowlingu podczas Europejskich Młodzieżowych Mistrzostw Olimpiad Specjalnych w Rzymie Laureat XIV Opolskiego Plebiscytu "NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH" - 2006 Alicja Wyszyńska
35. Zespół w składzie : 1.KATARZYNA FOREMBSKA 2.KATARZYNA KULA 3.KAROLINA DANIELEWICZ 4.ALICJA BŁASZCZYK 5.ALEKSANDRA BASAJ Zespół Szkół Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia - Gimnazjum I miejsce w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu Małgorzata Dobrowolska
36. RAFAŁ WRONA
47 -100 Strzelce Opolskie
Ul. Kardynała Wyszyńskiego 8/41
Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Laureat eliminacji centralnych II edycji Olimpiady Przedsiębiorczości Laureat XX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Ewa Michalska Lucyna Rudnik Stanisław Karleszko
37. RAFAŁ MI¦TA Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Laureat XLVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i ¦wiecie Współczesnym Finalista XXXIII Olimpiady Geograficznej Krystyna Ozon
38. ANNA KUCHTA Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Finalistka XIX Olimpiady Filozoficznej Alicja Zaczek
39. JOANNA SCHULWITZ Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Finalistka XIX Olimpiady Filozoficznej Jolanta Toll
40. MARTA CYGAN Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Finalistka XXXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Halina Palińska
41. GABRIELA KLEINER Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Laureatka XXX Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler, Daniela Ploch, Adellheid Krieglstein
42. NATALIA CICHOS Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Finalistka XXX Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler, Daniela Ploch, Adellheid Krieglstein
43. HENRYK KUPCZYK Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Laureat XXX Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler, Daniela Ploch, Adellheid Krieglstein
44. BARBARA KNAPIK Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Finalista XXX Olimpiady Języka Francuskiego Aleksandra Uchnast
45. MONIKA SZCZEPAŃSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Finalistka XXXIII Olimpiady Historycznej Celina Tomaszewska, Agata Smoleń
46. MARIUSZ BACIŃSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Finalista LVIII Olimpiady Matematycznej Finalista XX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Stanisław Karleszko Lucyna Rudnik
47. SARA KOT Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Finalistka XVII Olimpiady Teologii Katolickiej Trwajcie mocni w wierze Joanna Jabłońska - Sobek
48. NATALIA GRAJCAR Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II II miejsce w dyscyplinie short track na dystansie 500 m , 800 m 1.000 m 1500 m podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych II miejsce w dyscyplinie short track - wielobój podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych Anna Ukanowa - Jakubowska
49. KAMIL SIDZINA Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr II Finalista Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Finalista XLVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i ¦wiecie Współczesnym Celina Tomaszewska, Julita Kiełbasa Piotr Zamelski
50. TOMASZ KOWALSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych III miejsce w Mistrzostwach ¦wiata Juniorów w judo, III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo, I miejsce w Pucharze Polski - OTK Juniorów, II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Judo Edward Faciejew
51. BARTŁOMIEJ PIWKO Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Laureat XXXIII Olimpiady Geograficznej Jolanta Parkitna - Stefaniak
52. JULIANNA REDLICH Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Laureatka XXX Olimpiady Języka Niemieckiego Maria Łapacz
53. MICHAŁ SOKOŁOWSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Laureat XXXIII Olimpiady Historycznej Krystyna Stecka
54. ALINA TUBEK Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Finalistka XXXVI Olimpiady Biologicznej Wioletta El - Wanni
55. JUSTYNA BŁOCKA Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Finalistka Olimpiady Geograficznej Jolanta Parkitna - Stefaniak
56. NOEMI NIEMIEC Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Finalistka XIV Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka "Demokracja - Prawa Człowieka - Rzędy Prawa" Krystyna Stecka
57. FILIP OSTROWSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Finalista XIV Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka "Demokracja - Prawa Człowieka - Rzędy Prawa" Krystyna Stecka
58. MATEUSZ ¦LED¬ Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Finalista LIII Olimpiady Chemicznej Krystyna Chudzia
59. DAWID GÓRNIAK Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Finalista Olimpiady Losy Polaków na Wschodzie po 17 IX 1939 roku Laureat XVII Olimpiady Teologii Katolickiej Trwajcie mocni w wierze Małgorzata Chalińska Marek Białokur
60. TOMASZ JAGŁO Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Finalista XX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Grażyna Kozłowska
61. MATEUSZ KABUT Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Finalista II edycji Olimpiady Przedsiębiorczości Grażyna Kozłowska
62. MONIKA HUREK Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Finalistka XVII Olimpiady Teologii Katolickiej Trwajcie mocni w wierze Małgorzata Chalińska
63. JUDYTA POLAK Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych Laureatka konkursu Know America 2007 Agnieszka Chatys
64. MILENA OBRĄCZKA Publiczne Liceum Ogólnokształcęce Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcęcych I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Angielskiej Ortografii "Spelling Quiz 2007" Agnieszka Chatys Anna Szymańska - Buscicchio
65. Drużyna w składzie : 1.KRZYSZTOF KANIAK 2. MATEUSZ GIZA 3.PAWEŁ SZYROKI 4.KRYSTIAN HENNEK 5.ROBERT PAWLIK 6. PIOTR ŻUREK 7. ROBERT KAMPA Publiczne Technikum Nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych II miejsce w Ogólnopolskim Finale ODYSEJA UMYSŁU Udział w eurofestiwalu w Berlinie - nagroda OMERA Dariusz Dobrowolski
66. JERZY GABRIEL Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcęcych im. K. Gzowskiego Finalista etapu centralnego XX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Maria Nowak
67. RAFAŁ CEBULA Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcęcych im. K. Gzowskiego Finalista etapu centralnego XX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Maria Nowak