LISTA UCZNIÓW
wytypowanych do tytułu "OPOLSKIEGO ORŁA"
w roku szkolnym 2007/2008

 

 
Lp.

 

Imię i nazwisko ucznia Nazwa szkoły

Osiągnięcia ucznia stanowiące podstawę do nadania tytułu

Nazwisko nauczyciela

1.

MATEUSZ NOWICKI

 

Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 2

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Małgorzata Marcinkiewicz

2.

KAROLINA SZEWCZYK Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 5

Laureatka XIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego klas III szkól podstawowych

Irena Mucha

3.

DOMINIKA RYKAŁA Publiczna Szkoła  Podstawowa  Nr 10

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego,

Beata Stankiewicz

 

4.

MAGDALENA KOZDRAŚ Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 11

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Anna Czaplińska

5.

BARTŁOMIEJ GRZYBOWSKI Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 14

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Wanda Stasiak

6.

ŁUKASZ KAŁACZYŃSKI Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 14

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Wanda Stasiak

7.

PAULINA KOPICA Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 15

I miejsce w I Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - Wisła 2007, I miejsce w Szachowych Mistrzostwach Opolszczyzny Juniorów 2007, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Juniorów, I miejsce w I Międzynarodowym Turnieju Szachowym Juniorów w Głuchołazach, I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia, IV miejsce w Szachowym Pucharze Polski Młodziczek - Ustroń 2008

Mikołaj Korolczuk

8.

AGNIESZKA GONTAREK Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 21

 laureatka Wojewódzkiego Konkursu Technicznego

Hanna Podolak

9.

JUSTYNA FRONT Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 21

I miejsce w VII edycji „Konkursu wiedzy o języku polskim"

Sylwia Zaskórska

10.

OSKAR KOWOL Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 21

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Technicznego 

Hanna Podolak

11.

MARTA REGULSKA Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 29

Laureatka XIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego klas III szkół podstawowych

Marta Wnuk - Koznarska

12.

DOMINIKA KACZMARCZYK Szkoła Podstawowa TAK Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia

III miejsce w IV Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów III miejsce w XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera,  I miejsce w X Świdnickich Konfrontacjach Młodych Skrzypków

Janusz Gajownik

Iwona Betcher

13.

ALEXSANDER DULAK Szkoła Podstawowa TAK Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Barbara Jaroszewicz

14.

ŁUKASZ MIELCZAREK Szkoła Podstawowa TAK Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Barbara Jaroszewicz

15.

ALICJA KSIĄŻEK Szkoła Podstawowa TAK Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia

II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków

Beata Jaworowska Celina Hellerowa

16.

ALEXANDER DULAK
ANDRZEJ DŻUŁA
ŁUKASZ MIELCZAREK
PAWEŁ ANDREJCZUK
TOMASZ KRÓLICKI
WOJCIECH POCIECHA
Szkoła Podstawowa TAK Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia

I miejsce w 17. Ogólnopolskim Finale „Odysei Umysłu"

Anita Dorczyńska

17.

KRZYSZTOF KOWALSKI Publiczne Gimnazjum Nr 1

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Andrzej Kesler

18.

MICHAŁ TOMAŃSKI Publiczne Gimnazjum Nr 1

Laureat Wojewódzkiego Konkursu matematycznego,

Marianna Gabrielczyk

19.

MICHAŁ JASIOK Publiczne Gimnazjum Nr 1

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Andrzej Kesler

20.

PAWEŁ OTREMBA Publiczne Gimnazjum Nr 4

II miejsce ( kategoria wiekowa 15 - 16 lat )w  europejskim konkursie ekologiczno plastycznym „Energia jest naszą przyszłością - efektywne wykorzystanie energii"

Elżbieta Suchińska

21.

KATARZYNA RUP Publiczne Gimnazjum  Nr 5

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Zbigniew Janusz

22.

TOMASZ BONIKOWSKI Publiczne Gimnazjum Nr 5

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Elżbieta Fuglewicz

23.

PIOTR OKOŃ Publiczne Gimnazjum Nr 5

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Anna Łada

24.

TOMASZ WALECKI Publiczne Gimnazjum Nr 5

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Przemysław Nerka

25.

NATALIA PARTYKOWSKA Publiczne Gimnazjum  Nr 6

III nagroda w konkursie „Pochwała dyscypliny" ogłoszonym przez POLITYKĘ i Związek Nauczycielstwa Polskiego

Elżbieta Woźniak

26.

MAŁGORZATA WYSPIAŃSKA Publiczne Gimnazjum Nr 7

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, laureatka Burgundzkiego Konkursu Stypendialnego

Bożena Nawrocka - Sapich, Regina Chojna

27.

KAROLINA ADAMOWICZ Publiczne Gimnazjum Nr 7

II miejsce w VII edycji Konkursu wiedzy o języku polskim,

Małgorzata Karbowiak

28.

BOLESŁAW KASZOWSKI Publiczne Gimnazjum Nr 7

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Roman Kisiel

29.

ANNA PODBURACZYŃSKA Publiczne Gimnazjum Nr 7

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Regina Chojna Krystyna Piwińska

30.

ZUZANNA SŁOTA Publiczne Gimnazjum Nr 7

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Katarzyna Mróz

31.

DAMIAN SZCZEPANIAK Publiczne Gimnazjum Nr 7

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego,

Dariusz Gołębiowski,

32.

ALEKSANDRA HERMAN Publiczne Gimnazjum Nr 7

I miejsce w kategorii k7 TAEKWONDO OLIMPIJSKIEGO podczas XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych,

Łukasz Rewieński

33.

ADAM WOŁOSZYN Publiczne Gimnazjum Nr 8

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Lilla Janusz

34.

TOMASZ TARASIUK Publiczne Gimnazjum Nr 8

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Lilla Janusz

35.

ALICJA DAUKSZ Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Monika Kosmala

36.

BARTOSZ WŁODOWSKI Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Monika Kosmala

37.

KAROLINA WERYŃSKA Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Monika Kosmala

38.

PATRYK BRZOZOWSKI Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Monika Kosmala

39.

KONRAD ŁAPCZYŃSKI Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Monika Kosmala

40.

PATRYCJA WOLNY Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Monika Kosmala Sławomira  Knake - Sobkowicz

41.

ALEKSANDRA ZWIERZEWICZ Zespół Szkół Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia TAK

II miejsce w Krajowych Mistrzostwach IDO Street Dance Show kat. Solo

Katarzyna Bryłka

42.

KAMIL POCIECHA

ADAM KULIK

MARCEL PASSON

RAFAŁ POLIWODA

MICHAŁ ROGOZIŃSKI

Zespół Szkół Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia TAK

I miejsce w 17. Ogólnopolskim Finale „Odysei Umysłu"

Beata  Jaworowska

43.

ZUZANNA ADAMSKA
MIKOŁAJ ŁYSIAK
MAGDALENA MALOTTKI
MARTYNA MEISSNER
NINA SAWICKA
KATARZYNA WOŁYŃSKA
KAROLINA KULIŃSKA
Zespół Szkół Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia TAK

I miejsce w 17. Ogólnopolskim Finale „Odysei Umysłu"

Aneta Dereń

44.

MATEUSZ WABERSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr I im. M. Kopernika

Laureat I nagrody X Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie

Jacek Jendraszczyk

45.

GABRIEL KOWOLIK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Laureat XXXI Olimpiady Języka Niemieckiego

Martin Kubler, Bożena Owczar, Adelheid Krieglstein

46.

PIOTR HUDALA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Laureat XXXI Olimpiady Języka Niemieckiego

Martin Kubler,  Daniela Ploch Adelheid Krieglstein

47.

KOLETA DUDEK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalistka XXXI Olimpiady Języka Niemieckiego

Martin Kubler,  Daniela Ploch Adelheid Krieglstein

48.

KRYSTYNA MROSS Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalistka XXXI Olimpiady Języka Niemieckiego

Martin Kubler,  Daniela Ploch Adelheid Krieglstein

49.

AGNIESZKA ROZIEWSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Laureatka XXXI Olimpiady Języka Niemieckiego

Martin Kubler,  Daniela Ploch Adelheid Krieglstein

50.

MARTA FUHRMANN Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalistka XXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Ewa Michalska, Stanisław Karleszko

51.

MARTA SZCZEPANOWSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalistka  XXXVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Ewa Łucyszyn

52.

MARTA CYGAN Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalistka  XXXVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Halina Palińska

53.

PATRYK DROFISZYN Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalista XLIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Przemysław Jędrychowski, Celina Tomaszewska

54.

EWELINA KLUCZNY Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalistka XV Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Przemysław Jędrychowski, Celina Tomaszewska

55.

MAGDALENA BEDNARZ Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalistka XV Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Przemysław Jędrychowski, Celina Tomaszewska

56.

WIKTOR BEKER Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Laureat LIV Olimpiady Chemicznej

Krystyna Rybarczyk Tomasz Kilinkiewicz

57.

AGATA OSTASZEWSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalistka XV Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Przemysław Jędrychowski, Celina Tomaszewska

58.

RADOSŁAW WĄDOŁOWSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej

Finalista LIX Olimpiady Matematycznej

Maria Romanowska

59.

MAGDALENA WYSKIDA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Finalistka XXXVII Olimpiady Biologicznej

Wioletta El - Wanni,  Danuta Czura

60.

DAMIAN KOZUBEK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Finalista XXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Wioletta El - Wanni , Sławomira Knake - Sobkowicz

61.

JAN MAREK KACZMAREK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Finalista XXXVII Olimpiady Biologicznej, laureat XXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Wioletta El - Wanni , Sławomira Knake - Sobkowicz

62.

KATARZYNA PIWKO Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Finalistka XXXIV Olimpiady Geograficznej

Jolanta Parkitna - Stefaniak

63.

AGNIESZKA WOLNICKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Finalistka XXXIV Olimpiady Geograficznej finalistka XVII Olimpiady Nautologicznej

Jolanta Parkitna - Stefaniak

64.

BOGUSŁAW WAJZER Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Finalista XXXVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Justyna Strzelczyk Joanna Raźniewska

65.

IRENA MAZUR Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Finalistka XXXVII Olimpiady Biologicznej

Wioletta El - Wanni,  Danuta Czura

66.

JOANNA KROKER Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Laureatka konkursu „Polska w NATO" pod hasłem „Bezpieczna Polska, Bezpieczna Europa, Bezpieczny Świat"

Włodzimierz Tomczyk

67.

MATEUSZ KABUT Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Laureat XXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Grażyna Kozłowska

68.

ADAM ŚMIECHOWSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Stypendysta United Word Colleges`2008

Joanna Raźniewska

69.

PAMELA ADAMIK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

II miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego

Włodzimierz Tomczyk

70.

BARBARA UCHAŃSKA Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia TAK

Finalistka XXXVII Olimpiady Biologicznej

Beata Jaworowska

71.

PAWEŁ RUDNER Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Laureat XXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Krystyna Przybecka Maria Nowak

72.

ALEKSANDRA  ARCISZEWSKA Publiczne Liceum Plastyczne w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego

Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Krystyna Cieszyńska

73.

PAWEŁ DREIER Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego

II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie na Artystyczną Interpretację Przesłania Jana Pawła II do Młodych „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd".

Krystyna Wołowska

74.

MARCIN SOBCZAK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V w Zespole Szkól im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Laureat XX Olimpiady Filozoficznej

Marzena Kowalska

75.

PIOTR WASIK Zespół Szkół Zawodowych Nr 4

I miejsce w XXXII Centralnej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych blok : Żywienie Człowieka  i Gospodarstwo Domowe

Joanna Pater

76.

KRZYSZTOF KANIAK

MATEUSZ GIZA
PAWEŁ SZYROKI

KRYSTIAN HENNEK
ROBERT PAWLIK
PIOTR ŻUREK

ROBERT KAMPA

Publiczne Technikum Nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych

II miejsce w XVII Ogólnopolskim Finale „Odysei Umysłu"

Dariusz Dobrowolski

77.

MATEUSZ CHROBOK

MICHAŁ MACHNIK

RAFAŁ MATEJUK

ROMAN PASTUŁA

MICHAŁ PIETRAS

JACEK TRAŁKA

Publiczne Technikum Nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych

I miejsce w XVII Ogólnopolskim Finale „Odysei Umysłu"

Mirosława Korzekwa Damian Stankiewicz

78.

MICHAŁ BISS

MARTA DOMAGALSKA

SZYMON KÓZKA

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących

II miejsce w ogólnopolskim finale konkursu „Najlepsze Zajęcia  z Przedsiębiorczości"

Grażyna Kozłowska