LISTA UCZNIÓW
wytypowanych  do tytułu „OPOLSKIEGO ORŁA”
w roku szkolnym 2008/2009

 Lp.

 

 Imię i nazwisko ucznia
 Nazwa szkoły

 

 Osiągnięcia ucznia stanowiące podstawę do nadania tytułu

 Nazwisko nauczyciela

1. DAMIAN MICHALAK Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 1 im. Obrońców Westerplatte III miejsce w VIII Międzynarodowym Turnieju Szermierczym „ I Ty możesz być szermierzem”, III miejsce w szpadzie w Challenge Wratislavia Mariola Wojciechowska
2. KAROLINA SADLAK Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków II miejsce w  OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „Magiczna Łuska Pana Karpia” w konkurencji  literackiej Grażyna Linkiewicz
3. MICHAŁ SZYMAŃSKI Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków  Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Justyna Wolska
Iwona Gołańska
4. OLIWIA FERENS Publiczna Szkoła  Podstawowa  Nr 8 im Gustawa Morcinka II miejsce w  II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „I TY zostaniesz baśniopisarzem” Jolanta Krupa
5. AGNIESZKA BARBACH Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 11 im. Orląt Lwowskich Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Maria Lisowska
6. KATARZYNA BEKER Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 11 im. Orląt Lwowskich Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Maria Lisowska
7. MAREK MARTYNOWICZ Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 11 im. Orląt Lwowskich Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Anna Czaplińska
8. MARTA CZERWIŃSKA Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 11 im. Orląt Lwowskich Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Maria Lisowska  
Anna Czaplińska
9. KAROLINA  KALETA Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 14 im. Adama Mickiewicza Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wanda Stasiak
10. MIROSŁAW HAMRYSZAK Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 14 im. Adama Mickiewicza Laureat  Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wanda Stasiak
11. HANNA ADAMCZYK Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 15 im. Królowej Jadwigi Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Maria Pawletta
Kamila Pilarska

Bogusława Woźniak – Waleska
 
12. AARON CANNON Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 15 im. Królowej Jadwigi Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Agnieszka  Tańczuk  
13. MATEUSZ WAGNER Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 15 im. Królowej Jadwigi Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Kamila  Pilarska  
14. JULIA BISOWSKA Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 20 im. Księcia Jana Dobrego Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Adam Oszek
15. TOMASZ  SKIERA Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 21 im. Obrońców Pokoju Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Magdalena Oszek
16. MICHAŁ KOPKA Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 29 im. Armii Krajowej Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Barbara Daniel
Jolanta Małachowska
17. WOJCIECH JANTOS Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 29 im. Armii Krajowej I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie kat. do  lat 12,  III miejsce w grze pojedynczej w Mistrzostwach Polski o Puchar PZT Skrzatów, I miejsce w Halowym Ogólnopolskim  Turnieju klasyfikacyjnym Skrzatów  w Zabrzu, II miejsce w halowym Turnieju Wojewódzkim Młodzików w Chorzowie,   I miejsce w Turnieju Wojewódzkim Skrzatów w Bytomiu I miejsce w Mistrzostwach Woj. Łódzkiego, Witold Dzideczek
18. KATARZYNA JAROSZEWICZ Szkoła Podstawowa TAK Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Joanna Kornek
19. ALICJA KSIĄŻEK Szkoła Podstawowa TAK Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia II miejsce w VII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Pianistów Celina Hellerowa
20. TOMASZ BONIKOWSKI Publiczne Gimnazjum Nr 5                  im. Aleksandra Kamińskiego   Laureat  Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Elżbieta Fuglewicz
21. ALEKSANDRA GRZELAK Publiczne Gimnazjum  Nr 5                   im. Aleksandra Kamińskiego   III miejsce  w Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate Sportowym Dariusz Kulita
22. KAROLINA MARKIEWICZ Publiczne Gimnazjum  Nr 6                   im. Powstańców Śląskich III miejsce ( k -2 ) w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie Stanisław Michalczuk
23. ŁUKASZ OLSZANOWSKI Publiczne Gimnazjum  Nr 7 im. Generała Władysława Andersa Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego Arleta Piwko
24. JUSTYNA  ZIĘBA Publiczne Gimnazjum  Nr 7 im. Generała Władysława Andersa Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego Katarzyna Mróz
25. MAŁGORZATA KASZCZYSZYN Publiczne Gimnazjum  Nr 7 im. Generała Władysława Andersa Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Roman Kisiel
26. AGNIESZKA MATYSZCZAK Publiczne Gimnazjum  Nr 7 im. Generała Władysława Andersa Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Dariusz Gołębiowski
Ewa Regeńczuk
27. MAREK MIKA Publiczne Gimnazjum  Nr 7 im. Generała Władysława Andersa Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego Stanisława Namysło Arleta Piwko
28. MARCEL PAWLETA Publiczne Gimnazjum  Nr 7 im. Generała Władysława Andersa Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Dariusz Gołębiowski  
29. TOMASZ TARASIUK Publiczne Gimnazjum  Nr 8                  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego Lilla Janusz
Danuta Ludwik
30. MICHAŁ SMRECZAK Publiczne Gimnazjum  Nr 8 im. Generała Władysława Andersa Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Marzena  Jantos
31. MONIKA DEĆ Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Anna Tesarowicz
32. KAROL MATEJKA Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego Aneta Okulus
33. MICHAŁ MAGOTT Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Monika Kosmala
34. JAKUB CZOPKIEWICZ Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Joanna Tarnowska
35. ANNA KRYSZTOF Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Złoty medal w 5 – boju juniorek młodszych  w Halowych Mistrzostwach Polski Ryszard Marcinów
36. DAMIAN DĄBROWSKI Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Krzysztof Kowalczyk
37. ANNA KUCHARSKA Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureatka Wojewódzkiego  Konkursu Matematycznego Krzysztof Kowalczyk
38. ALEKSANDRA WIDERA Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Artur Szymczak
39. ARMIN  REINERT Społeczne Językowe Gimnazjum Wolnego Stowarzyszenia Edukacyjnego Regionu Opolskiego Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Aleksandra Opaska
40. KATARZYNA NIWIŃSKA Publiczne Gimnazjum Specjalne w Zespole Szkół Specjalnych 2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy podczas VIII Ogólnopolskiego Mityngu Gimnastycznego Olimpiad Specjalnych Beata Rogóż - Bogucka
41. AMANDA MYKITA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Laureatka  XXXII Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
Karina Walecko
42. MICHAEL KOTLORZ Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Laureat  XXXII Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
Daniela Ploch

Adelheid Krieglstein
43. KATARZYNA BOBIŃSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Laureatka  XXXII Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
Daniela Ploch

Adelheid Krieglstein
44. SONIA WIERCIMOK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Laureatka  XXXII Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler
Karina Walecko
 
45. DAWID  ŻWAK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Laureat XXXII Olimpiady Języka Niemieckiego Martin Kubler Sonia Waindok
Adelheid Krieglstein
46. ARKADIUSZ BILIŃSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalista XXI Olimpiady Filozoficznej Jolanta Toll
47. KRZYSZTOF KOWALSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej  Finalista XXI Olimpiady Filozoficznej Jolanta Toll
48. ALICJA SIEMIANOWSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalistka VII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki Małgorzata
Kaleta
Mariusz Denisiewicz
49 IWONA FOX Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalistka XIX Olimpiady Teologii Katolickiej „Otoczmy Troską Życie” Joanna Jabłońska  - Sobek
50. PIOTR MSTOWSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalista XXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Ewa Michalsk
Stanisław Karleszko
51. DAMIAN KLIMEK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Laureat XXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Ewa Michalska
Stanisław Karleszko
52. MATEUSZ BIHUN Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalista XIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu Katarzyna Lech
53. ANNA JEZIERSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalistka XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Ewa Łucyszyn
54. ADRIANA CHMURA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalistka XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Ewa Łucyszyn
55. JOANNA KRZECZEK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalistka XXXV Olimpiady Geograficznej Krystyna Ozon
56. JOANNA TYBURA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalista  XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Jolanta Toll  
57. PAWEŁ PODOLSKI Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalista XXXV Olimpiady Historycznej Finalista XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Jolanta Toll
Agata Smoleń

Przemysław Jędrychowski
58. MARCIN NIESTRÓJ Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalista XVI Olimpiady Informatycznej Ryszard Lisoń
59. PAWEŁ GARNCAREK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalista LX Olimpiady Matematycznej Maria Romanowska
Krzysztof Sobków
60. ARTUR MAJER Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Finalista XXXVIII Olimpiady Biologicznej Joanna Tokar
61. JAROSŁAW ŚWIERCZYNA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej Laureat Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Julita Kiełbasa
Przemysław Jędrychowski
62. MARTA SZCZEPANOWSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II im. M. Konopnickiej I miejsce w Międzynarodowym konkursie CineClyc „Licealiści w kinie” Justyna Grzywa – Szczepanowska
Ewa Łucyszyn
63. KATARZYNA PIWKO Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalistka XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Iwona Ratajczak
64. AGNIESZKA WOLNICKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalistka XXXV Olimpiady Geograficznej Jolanta Parkitny - Stefaniak
65. PATRYCJA SORDOŃ Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalistka XXXII Olimpiady Języka Niemieckiego Agata Maziakowska
66. JAKUB CHARYŁO Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureat XXI Olimpiady Filozoficznej Marcin Szymański
67. ALENA YAZYKOWA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureatka XXI Olimpiady Filozoficznej Marcin Szymański
68. TOMASZ WAROWNY Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalista  50. Olimpiady Wiedzy o  Polsce i Świecie Współczesnym Krystyna Stecka
69. JAN SCHOLZ Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureat 50. Olimpiady Wiedzy o  Polsce i Świecie Współczesnym Krystyna Stecka
70. DAMIAN SZCZEPANIAK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalista XXXV Olimpiady Historycznej Maciej Skoczylas
71. MARTA DOMAGALSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Laureatka Olimpiady Przedsiębiorczości Grażyna Kozłowska
72. MAGDALENA SKORUPSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalistka IX Olimpiady Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r. Arkadiusz Wickiewicz
73. MACIEJ PISAREK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalista XXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej Danuta Czura
74. KATARZYNA PACZKOWSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalistka XXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej Wioletta El - Wanni
75. KAROLINA PASŁAWSKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalistka , stypendystka Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata Anna Szymańska  - Buscicchio
76. MARCIN STANEK Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III w Zespole Szkół Ogólnokształcących Finalista , stypendysta Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata Anna Szymańska  - Buscicchio
77. PAWEŁ  RUDNER Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego Laureat XXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Maria Nowak
Jarosław Gawryś
78. ŁUKASZ  KOZIARSKI Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego Laureat XXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Maria Nowak
Jarosław Gawryś
79. MATEUSZ  FRONIA Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego Laureat XXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Maria Nowak
Jarosław Gawryś
80. KRZYSZTOF ZAJĄC Zespół Szkół Ekonomicznych  im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” Finalista I Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji Danuta Hausner
81. BARTŁOMIEJ MIELNIK Zespół Szkół Ekonomicznych  im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” Finalista XXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Danuta Hausner 
82. JOANNA ZYGADŁO Publiczne Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego Laureatka  XXXIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Joanna Pater
83. ZESPÓŁ :
GRZEGORZ BAJOREK
RAFAŁ BESZTAK MATEUSZ BŁASZCZYK DAMIAN GLADYS PIOTR HENNEK ŁUKASZ KISIEL KLAUDIUSZ KULIG
Publiczne Technikum Nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki Srebrny medal na Eurofestiwalu Odysei Umysłu w Patince, II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu, nagroda specjalna „RANATRA FUSCA” za wyjątkowo kreatywne rozwiązanie problemu Damian Stankowicz
Mirosława Korzekwa