Drukuj

baner zaproszenie na pokaz

Informujemy Państwa, że w dniu 9 czerwca 2020 r. o godz. 14.00 firma Vulcan organizuje pokaz dla kandydatów i ich rodziców dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

Całe wydarzenie dostępne będzie na stronie: http://v.przybysz.org.pl 


Zgodnie z ustalonym przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogramem postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży, rekrutacja rozpocznie się od dnia 15 czerwca br.  Jednocześnie informujemy, że z ofertą edukacyjną szkół będzie można się zapoznać już od 3 czerwca br. na stronie  https://opolskie.edu.com.pl   , która jednocześnie będzie stroną rekrutacyjną.

W przypadku wyboru oddziału dwujęzycznego lub sportowego, w których, zgodnie z przepisami prawa, przeprowadza się odpowiednio sprawdzian kompetencji językowych lub prób sprawności fizycznej, terminy ich przeprowadzania ustalają dyrektorzy szkół.

Dla przypomnienia zamieszczamy również ustalony przez MEN terminarz postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021.


Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 19 maja 2020 r. Minister Edukacji Narodowej ogłosił harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Link do strony MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021


Komunikat Opolskiego Kuratora Oświaty w sprawie zmian zasad rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty.


Rekrutacja do oddziałów kl. I do szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Opole prowadzona będzie elektronicznie,  za wyjątkiem:

- Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa,

- liceów ogólnokształcących dla dorosłych,

- szkół policealnych

- branżowych szkół II stopnia.

 

Link do strony logowania w systemie elektronicznego naboru będzie zamieszczony w terminie późniejszym.

 

Oferta dla absolwentów szkół podstawowych pobierz >>

Oferta Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych  pobierz >>

Terminy przeprowadzania postepowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 ustalone przez Opolskiego Kuratora Oświaty przejdź >>